» » ماجرای آیتم جنجالی مهران مدیری
    تاریخ انتشار: 18-09-1394, 08:40
  • 0
  • 1271
ماجرای آیتم جنجالی مهران مدیری

ماجرای آیتم جنجالی مهران مدیری



در یکی از آیتمهای نمایشی عطسه که گویا برآمده از قسمت سوم آن است از "کوروش" به عنوان نام یک سگ از نژاد "دوبرمن” یاد می شود!

در سکانس مربوطه دیالوگی بین نیما فلاح و سیامک انصاری که نقش دو شخصیت پر حرف و اراجیف گو را بازی می کنند، بدین گونه رد و بدل میشود:

نیما فلاح : ااااا . مرد؟ روحش شاد. کوروش پسر گل چتی بود. آخی. کورش از دم در خونه ما جنب نمیخورد. خیلی با وفا بود.

سیامک انصاری : خیلی بچه وفاداری بود . خیلی بچه وفاداری بود. نگهبان خیلی خوبی بود. من دوبرمن مثل این ندیده بودم. همه اش یاد تو می افتادم؛ چه نوستالژی و چه شباهتی.

همین دیالوگ و به کار بردن نام "کوروش” برای سگی که مرده است سبب شد که موجی از انتقادات روانه صفحه اجتماعی مهران مدیری طراح، کارگردان و حتی بازیگر”عطسه” شود، تا جایی که شب پیش سعید هوشیار نویسنده آیتم جنجالی مجموعه «عطسه» در صفحه شخصی خود نوشت:

همین چند ماه پیش بود که یک شب ساعت ۱۰-۱۰:۱۵ در حال رقم زدم توطئه کثیفی بودم و اصلا حواسم نبود که چند وقت بعد قراره چه جنجالی بپا شه! آیتمی رو داشتم می نوشتم برای مجموعه عطسه و وسطش یک اسم باید استفاده می کردم که چون از رضا، حسن و مرتضی و... نمیشد استفاده کرد و کامبیز و سیروس وکلی اسم دیگه هم تکراری بودن، نمی دونیم چه خبطی بود بین اسامی باقیمونده کوروش رو انتخاب کردم، نه قصدی وجود داشت نه نیتی، نه سفارشی بود از طرف عربستان و نه عمدی بود برای خدای نکرده توهین!

حالا داستان آیتمه چیه؟
دو تا سوپر چت که کلا اراجیف میگن بهم میرسن و هرکی یک چیزی میگه و اون یکی از یک بخشیش استفاده می کنه و سوییچ می کنه رو یک سوژه دیگه، همینطوری میرن تا میرسن به تهش که کودک درون یارو اومده دنبالش، یکیشون وسطش میگه کوروش(رفیقش) بچه باوفایی بود، اون از باوفا استفاده می کنه و سوییچ می کنه رو دوبرمن ها که سگ های با وفایی ان!

حالا این وسط توهین به کوروش کبیرش چی بود و کجاش بود؟
دو حالت داره یا اینکه این کسایی که بهشون برخورده اصلا ندیدن آیتمو که خب وقتی ندیدن واسه چی نظر میدن اصلا؟ حالت دوم هم اینه که اگر دیدن چرا فکر کردن حرف دو چت نعشه میتونه اینقد مهم باشه؟ اصلا چرا اینقدر حرف این دو تا چت رو جدی گرفتن؟ دیروز هم شنیدم که یکی از دوستان با ده دلیل محکم ثابت کرده که مهران مدیری اینکارو به قصد انجام داده! آدم به این دوستمون چی بگه خوبه؟ من فقط ازین تریبون استفاده می کنم و بگم «سلام شیطون، سلام حواس جمع، سلام تیز، بالاخره فهمیدی؟ !»

اصلا همینطوری موندم داستان چیه، مردم چی میگن؟ طرف یکجایی کامنت گذاشته فحش ناموس داده میگه ...... چرا به کوروش توهین کردید، واقعا آدم غیر ازینکه سرپا وایسه و دستش رو بذاره رو سینه اش بلند بلند «وطنم، پاره تنم...» بخونه چکار میتونه بکنه؟
چند روز قبل هم بزرگمهر حسین پور به دفاع از مهران مدیری گفته بود : اسم سگ‌هایتان را بزرگمهر بگذارید!
این مسائل باعث شده که ادمین پیج مهران مدیری این متن را در پیج بنویسد:
لطفا آیتم های سریال "عطسه” را با دقت بیشتری ببینید تا بعضی افراد مریض در فضای مجازی نتوانند از کلمات و موضوعات مختلف سوءاستفاده کنند.

کد خبر: 881

   تعداد رای: 2

facebook google-plus twitter cloob viber whatsapp telegram line
لینک کوتاه: http://nabgram.com/881-.html
نظرات کاربران
انتشار یافته: 0 در انتظار بررسی: 0
ارسال نظر