» » 5 راه عالی برای خالی کردن حافظه روی آیفون
    تاریخ انتشار: 16-08-1394, 10:30
  • 0
  • 1756
5 راه عالی برای خالی کردن حافظه روی آیفون

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که حافظه گوشیتان همیشه پر است ؟ با ما همراه باشید تا 5 راه برای خالی کردن حافظه گوشی آیفون را به شما آموزش دهیم.
این آموزش ها در مورد نحوه آزاد کردن فضا بر روی آیفون خود است. این پنج راه به شما کمک خواهد کرد که حافظه گوشی خود را در بهترین حالت بهینه سازی کنید و از آیفون خود به حد کمال استفاده کنید، حتی اگر گوشی شما یکی از مدل های 16 گیگابایت یا کمتر است.

1 - حذف خودکار پیام های شما در مسیج

شما میتوانید مدت نگه داری پیام ها و عکس و فیلم های ارسالی در مسیج خودتان را از حالت ذخیره برای همیشه به 30 روز یا یک سال کاهش دهید . برای انجام این کار به مسیر زیر رفته و با توجه به حجم فعالیت خود در مسیج مدت زمان آن را کاهش دهید .
Settings > Messages > Keep Messages


5 راه عالی برای خالی کردن حافظه روی آیفون


2 - غیر فعال کردن Photo Stream
از ویژگی های فتو استریم این است که 1000 عکس گرفته شده اخیر را ذخیره و آماده بکاپ گیری آن در آیکلود میکند. اگر شما مرتب از عکس های خود بکاپ میگیرید و یا آن ها را به سیستم خود انتقال می دهید، فرصت عالی هست که با غیر فعال کردن این قابلیت در مسیر زیر،فضای خوبی را در آیفون خود آزاد کنید.

Settings > Photos & Camera> My Photo Stream


5 راه عالی برای خالی کردن حافظه روی آیفون3- ذخیره فقط عکس HDR واقعی

به طور پیش فرض iOS هنگام عکس برداری با دوربین هم کیفیت HDR (محدوده دینامیکی بالا) و هم کیفیت عادی عکس را ذخیره میکند که انجام این کار باعث میشود حافظه گوشی شما به سرعت پر شود . تصاویر HDR از طریق ترکیب سه تصویر با نوردهی های مختلف ایجاد شده است.ما می توانیم با رفتن به مسیر زیر و غیر فعال کردن گزینه ذخیره عکس های عادی فقط عکس با کیفیت خود را نگه داریم .
Settings > Photos & Camera> Keep Normal Photo


5 راه عالی برای خالی کردن حافظه روی آیفون


4- پاک کردن فضای گرفته شده با عنوان Other به وسیله آیتونز

وقتی شما گوشی خود را یک آیتونز وصل میکنید در نوار آدرس پایین برنامه که به صورت رنگی نشان میدهد حافظه گوشی شما به چه اطلاعات و دیتاهایی تعلق گرفته مانند: عکس، موزیک ،اپلیکیشن و ... یه حجم قابل توجه زرد رنگی به نام Other در کنار آن ها مشاهده می کنید ، که غالبا مربوط به کش مرورگرها و دیتای موقت برنامه ها و ... است . چیز شبیه سطل آشغال در ویندوز می باشد .
برای آزاد سازی این فضا نه بطور کامل البته ولی با حداقل حجم ابتدا گوشی خود را به آیتونز متصل کرده و بکاپ گرفته سپس همان بکاپ را روی دستگاه برگردانید . نگران نباشید قسمت Other همراه با ریستور به گوشی شما بر نمیگردد .
iTunes > Create Backup > Restore iPhone


5 راه عالی برای خالی کردن حافظه روی آیفون


5- کم حجم کردن موزیک ها
موزیک با کیفیت، حجم زیادی را هم بهمراه دارد طبیعتا . حال شما دو راه دارید ، یا تعداد اندکی از موزیک های مورد علاقه تون را در گوشی با کیفیت بالا نگه دارید یا با تبدیل کردن آن ها و کم حجم کردنشان تعداد بیشتری موزیک روی گوشیتان داشته باشید . این کار را میتوانید از طریق آیتونز انجام بدید و شما ممکن است حتی تفاوتش را هم احساس نکنید .
وقتی گوشیتان را به آیتونز متصل میکنید قبل از سینک کردن گزینه “Convert higher bitrate songs to 128 kbps AAC” فعال کنید یا تیک آن را بزنید و آیتونز به صورت خودکار هنگام سینک کردن موزیک های شما را تبدیل میکند و فضای قابل توجهی آزاد می شود


5 راه عالی برای خالی کردن حافظه روی آیفون

کد خبر: 514

   تعداد رای: 1

facebook google-plus twitter cloob viber whatsapp telegram line
لینک کوتاه: http://nabgram.com/514-.html
نظرات کاربران
انتشار یافته: 0 در انتظار بررسی: 0
ارسال نظر